Wiedeń – perła Europy

Na terenie Europy spotkamy aktualnie całe mnóstwo najróżniejszych stolic które są w stanie zachwycać każdego turystę wspaniałymi zabytkami oraz wyjątkowym pięknem, nierzadko wynikającym z wielowiekowej historii. Do tych absolutnie najważniejszych z nich bez wątpienia należy Wiedeń, które przez całe wieki pełnił funkcję jednego z najważniejszych centrów politycznych oraz kulturalnych w Europie.
Austria jest krajem znanym z bardzo wielu rozmaitych atrakcji. Nade wszystko na jej terytorium znajduje się niemała część Alp, zatem jest to prawdziwy raj szczególnie dla wszystkich miłośników narciarstwa albo którychkolwiek pozostałych dyscyplin zimowych. Równocześnie jednak miasta takie jak Wiedeń doskonale pokazują, że jest to także kraj o niezwykle bogatej historii. W jej stolicy możemy obecne zobaczyć bardzo wiele najróżniejszych zabytków związanych z praktycznie każdą epoką europejskiej historii.
Jeżeli więc zamierzamy się akurat wybrać do Austrii – nawet po to, aby jeździć na nartach – to zdecydowanie warto odwiedzić również jej stolicę. Śmiało możemy stwierdzić, że jest to jedno z najbardziej urokliwych miast w całej Europie, a wszystkie znajdujące się tu zabytki będą w stanie zachwycić nawet najbardziej wybrednych turystów!
źródło: peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, http://www.azs-bydgoszcz.pl, http://willsoor.com.pl

Pozostałe artykuły: